SANATIN BÜYÜLÜ DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ!

 

"SANAT DUYGULARIMIZIN İFADE EDİLMESİNDEKİ EN ETKİLİ YOLDUR"

 

Müzik, bale, tiyatro, resim, metropolde yaşadığımız hayatın çok ötesinde, bambaşka bir dünyadır.

Size kapısını açacağımız dünyada duygularınızı sanat yoluyla ifade edebilme gücüne sahip olacaksınız.

Sanat eğitimi, çocukların zihinsel ve duygusal gelişimlerini en üst noktaya taşırken, siz yetişkinlerin de stresten arınmanıza ve hayata yeni bir enerji ile bakacak pencereler açmanıza olanak sağlar.

Müzik okulumuz yüksek kalitede eğitim veren  ve eğitmenlerin profesyonellerin olduğu bir müzik okuludur.

Amacımız ögrencilerin teknik ve müzikalitelerini disiplinli ama bir yandan eğlenceli bir programla öğretmek ve onların özgüvenini artıracak bir eğitim programı vermektir.

Okulumuz MEB ve uluslararası geçerliliği olan The Associated Board of the Royal Schools of Music sertifikası veren akademik bir eğitim programıdır.

Disiplin, çalışma ve doğru eğitim ile öğrencilerimizin yeteneklerini en üst düzeyde  geliştireceğine inanıyoruz.

Şimdi birikimlerimizi sizinle paylaşıyoruz.

 

TÜLAY UYAR KİMDİR?

 

 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist sanatçısı ve İstanbul Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Tülay Uyar, 10 yıldır kurucusu olduğu ‘Tülay Uyar Müzik Okulu’nda sanat danışmanı ve eğitmen görev yapmaktadır.

Walt Disney filmlerinde Cinderella, Bambi, Pocahontas, Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses, Deniz Kızı, Giselle gibi karakterlerinin Türkçe yorumlarını seslendiren Uyar, İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi’nin piyano bölümünden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlar Fakültesi Opera bölümünden Suna Korad’ın öğrencisi olarak birincilikle mezun oldu. 2001-2002 yıllarında Avusturya Hükümeti’nin bursuyla, Viyana Müzik Akademisi’nde Prof.Gabriella Lechner ile çalıştı. 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.Halen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Doktora eğitimine devam etmektedir.

Sertifika Programları; 
2003 yılında Uluslararası Schleswig-Holstein Müzik Festivali’nde, Prof.Gerd Uecker’in masterclass’ına, 2004 yılında Avusturya /Salzburg Mozarteum Akademi’de Kurt Widmer, Edda Moser ve Patricia Wise’ın masterclasslarına, 2004 yılında İtalya Montepulciano’da European Academy’de, Edda Moser’in masterclass’larına katıldı ve kapanış konserlerinde yer aldı. Edda Moser ile Köln Üniversitesi’nde özel olarak çalışmaya devam eden Uyar, 2006 yılında Avusturya’da Stift Altenburg’da Renate Holm’un masterclass’ına katıldı. Aynı yıl, Holm’den Viyana’da özel olarak ders almaya devam etti. 2009 Uluslararası Schleswig-Holstein Müzik Festivali’nde, Prof.Gerd Uecker’in master-class’ına katıldı. 2009-2011 yıllarında Londra’da Royal Opera House’da  orkestra şefi ve vokal koçu Richard Hetherington ve şan pedagog’u Soprano Elisabeth Connel ile çalıştı.

Ödüller;
2004 yılında Siemens Opera Yarışmasında ikincilik ödülü alan Uyar, 2001 yılında, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ‘Genç Solistler Kuşağı’ yarışmasını kazanarak, IDSO ile konser vermiştir. Aynı yıl, İstanbul Uluslararası Müzik Festivali ‘Genç Yetenekler Konseri’ için yapılan seçmeleri kazanarak AKM’de bir resital vermiştir.


Konserler ve temsiller; 
İstanbul, İzmir, Antalya,Çukurova, Bursa, Devlet Senfoni Orkestraları ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve  Bilkent Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler vermiştir. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Leyla ile Mecnun adlı müzikalde ‘Leyla’ rolünü söylemiştir.İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde “Batı Yakasının Hikayesi”, “Fantastik”, “The Turn of the Screw” ve “Midas’ın Kulakları” adlı eserlerde başrol oynamış ve birçok kez solist olarak 
kurumun konserlerinde İDOB orkestrası ve piyano eşliğinde konserler vermiştir. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde Mozart’ın “Cosi Fan Tutte” eserinde başrol oynamıştır. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Aşk-ı Memnu operasında ‘Bihter’ rolünü oynamıştır. Sanatçı, içlerinde Viyana Wiener Konzerthaus, Londra Wigmore Hall, Köln Konzerthaus, Dublin ve Finland Hall gibi önemli konser salonlarının da bulunduğu 35 ülkede konserler vermiştir. Dışişleri Bakanlığının desteğiyle çeşitli konser salonlarında ve büyükelçiliklerde resitaller veren sanatçı, Amerika’da New York, Chicago, Washington D.C., Kanada’da Toronto, Ottowa, Güney Amerika’da, Arjantin, Şili, Brezilya, Meksika, Avusturalya’da, Sidney, Melbourne ve Kanberra, İskandinav Ülkeleri’nde, Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Avrupa’da, Viyana, Londra, Dublin, Budapeşte, Prag, Bükreş, Zürih, Montrö, Köln, Brüksel, Rotterdam, Moskova, Kiev, Minsk’te, Uzakdoğu’da Japonya, Singapur, Güney Kore, Tayland’da ve Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’da konserler vermiştir.


2013-2014 sezonunda, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Julius Ceaser Operası’nda ‘Cleopatra’, Mersin Devlet Opera ve Balesi La Boheme Operası’nda ‘Musetta’, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile Beethoven 9.Senfoni, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ile Mahler 4.Senfoni seslendireceği bazı eserler arasındadır.

 
www.tulayuyar.com

 

EĞİTİM KADROMUZ

 

Müzik okulumuz, konservatuar mezunu, akademik kariyerlerine devam etmekte olan eğitmenlerimizle, en üst düzeyde eğitim vermeyi hedeflemektedir.

 

YETENEK TESTİ VE DENEME DERSİ

 

Çocuğunuzun yeteneğini konservatuar değerlendirme kriterlerine göre değerlendirip sizinle paylaşalım. Deneme dersinde okulumuzun sistemini ve eğitim metotlarımızla ilgili sizlere detaylı bilgi verelim.